Kategorie

PISTACJE - dlaczego są tak uwielbiane?

Jednymi z najbardziej uwielbianych orzechów są pistacje. Orzechy pistacjowe pochodzą z grupy pestkowców, dlatego jadalna jest oczywiście pestka otoczona jasną łupiną. Ich smak jest zależny od tego czy są surowe czy są prażone. Surowe pistacje to rodzaj produktu używanego w małych ilościach jako dodatki, głównie do deserów. Są delikatnie słodkie, ale nie mają szczególnie dużego grona wielbicieli. Inaczej jest z pistacjami prażonymi, które są wręcz rozchwytywane. Mają specyficzny smak, który wyróżnia je wśród innych orzechów. Słodycz w połączeniu z odrobiną słonego posmaku nadaje orzechom charakteru. Dzięki prażeniu są one również chrupkie i zmieniają barwę z cimno zielonej na jasną z zieloną otoczką. 

Jakie właściwości dla zdrowia mają orzechy pistacjowe?
- zawierają liczne minerały takie jak: potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez;
- zawierają liczne witaminy takie jak B i E;
- mają wysoką zawartość błonnika, który wspiera układ trawienny;
- regulują poziom cukru, co pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała;
- obniżają poziom cholesterolu.

Pistacje prażone można jeść na wiele sposób. Głównie służą jako przekąska podczas wiczornego seansu filmowego, ale można je również zastosować jako dodatek do deserów lub sałatek, co z pewnością spodoba się osobom lubiącym specyficzne i wyjątkowe smaki. 

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym : https://gryczanka.pl/pistacje-duze-prazone-solone-natural-expert-p2258Kontakt ze sklepem