Kategorie

DAKTYLE - NATURALNA SŁODYCZ

Daktyle to produkt powszechnie ceniony i uwielbiany. Zarówno świeże jak i suszone. Są to pestkowce pochodzące z krajów takich jak Iran, gdzie klimat jest bardzo gorący, a to sprzyja ich uprawie. Osiągają rozmiary do 7 cm. Zawierają liczne witaminy, głównie A oraz B. Ale to nie wszystko. Warto również zauważyć, że owoce te mają wiele wartościowych właściwości, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu człowieka. Dzięki wysokiej zawartości cukrów prostych produkt poprawia kondycję organizmu poprzez dostarczenie energii, co wpływa na lepsze samopoczucie. Natomiast naturalny błonnik pokarmowy wpływa na poprawę metabolizmu oraz na redukcję złego cholesterolu, który jest tak bardzo niebezpieczny dla zdrowia każdego z nas. Co ciekawe, osoby zmagające się z problemami związanymi ze spokojnym snem, powinny spożywać kilka daktyli na noc. Zawierają one taurynę, która zapewnia spokojny sen i ogóle ukojenie nerwowych stanów człowieka. 
 

W sklepie internetowym Gryczanka są dostępne kilka propozycji daktyli suszonych. Postaramy się ułatwić wybór, nie sugerując się ceną, ale jakością i smakiem. Specjalnie przygotowane oferty wyróżniają się zastosowaniem. Daktyle można stosować jako przekąska, produkt do wytwarzania kremów oraz do produkcji naturalnej czekolady. 
 

1. Daktyle bez pestek 
Jeden z najbardziej rozchwytywanych rodzai daktyli, ze względu na brak pestki w środku. Taki rodzaj spokojnie można dawać dzieciom jako przekąskę bez obawy, że mogłby nie zauważyć pestki. Są to suszone owoce, które zachowują słodycz. Idealnie nadają się do produkcji kremów, do blendowania. Jednak przed jakimkolwiek przetwarzaniem należy je namoczyć w wodzie, aby uzyskały odpowiednią miękkość. Są nieco twarde i suche, dlatego przygotowanie do spożycia jest dluższe. 

2. Daktyle Medjoul Jumbo z pestką
Ten rodzaj daktyli to niezmienny faworyt według nas i klientów. Cieszą największym zachwytem. Mają nieco wyższą cenę, ale jest ona warta jakości produktu. Naturalne, duże i mięsiste daktyle zawierają w środku pestkę, którą można łatwo wydostać. Wystarczy delikatnie przycisnąć owoc, a pestka sama wydobywa się ze środka. Zawdzięcza się to konsystencji daktyla, która jest niesamowicie miękka i rozpływająca się. Są rodzajem jednym z najbardziej słodkim. Już kilka daktyli sprawi, że ochota na słodycz mija, a samopoczucie i energia człowieka poprawia się w znacznym stopniu. Warto również zauważyć, że są one jednymi z największych rozmiarem, dlatego są wygodnym produktem jako przekąska. 

3. Daktyle suszone bez pestek Deglet Nour
Kolejną propozycją są również daktyle, które nie zawierają we wnętrzu pestki. Jednak różnią się od poprzednich. Głównie konsystencją, co jednocześnie wpływa na ich jakość i smak. Są bardziej mięsiste i miękkie, dzięki czemu przed przetwarzaniem nie jest konieczne moczenie, a dodatkowo mają wiekszą formę. Świetnie nadają się jako przekąska, a ich słodycz pozwoli na zaspokojenie głodu na długi czas nawet największych smakoszy łakoci. Odmiana ta została okrzyknięta "królową wśród daktyli" może właśnie ze względu na konsystencję, która sama rozpływa się w ustach. 

 


 

Mamy nadzieję, że ułatwimy wybór najlepszego rodzaju daktyli odpowiadającego normom każdego klienta. Zapraszamy do zakupu i konsumpcji, jednocześnie dzieląc się z nami opinią!

https://gryczanka.pl/index.php?do_search=true&search_query=DAKTYLKontakt ze sklepem