Kategorie

TAPIOKA KULECZKI - NATURAL EXPERT

cena: 8,97 PLN
Dostępność:
dostępny
Waga:

Koszt wysyłki:

Darmowa wysyłka !!!

Na zakupy powyżej 150 zł

Czas wysyłki: na drugi dzień roboczy
Producent: NATURAL EXPERT
Opis produktu

Coraz częściej, w chorobach przewlekłych, proponuje się chorym spożywanie mało znanych ale cenionych w dietetyce produktów, które posiadają właściwości łagodzące dolegliwości chorobowe. 

Roślina na wskroś egzotyczna - skrobia z manioku

Mało popularną dotychczas rośliną był maniok. Jest to roślina wywodząca się z Ameryki Południowej i Afryki, gdzie te bulwy od wieków były zjadane przez rdzennych mieszkańców. Z manioku sporządza się tapiokę, wyglądem przypominającą perełki lub granulki. Jest to produkt skrobiowy, nie posiadający zapachu ani smaku, a służy głównie do zagęszczania potraw i sporządzania „Bubble tea” – bardzo popularnego napoju w Ameryce i Azji.

Właściwości tapioki

Pomimo, że tapioka granulki nie posiada w zasadzie żadnych składników odżywczych oprócz lekkostrawnych węglowodanów i niewielkiej ilości białka roślinnego a także śladowych ilości witamin, jest zalecana do spożycia przez osoby cierpiące z powodu choroby Leśniowskiego-Crohna , a także zapobiegawczo w cukrzycy typu 2[1]. Dzięki braku zawartości cholesterolu i glutenu, tapiokę mogą spożywać osoby cierpiące na celiakię.

Sposób użycia tapioki kuleczki

Tapioka w postaci perełek wykorzystywana jest do sporządzania kisieli, legumin, budyni i innych deserów, a jako sypka mąka nadaje się do zagęszczania potraw, takich jak sosy, zupy czy wytrawne musy.

Parametry
Podstawowe
BEZ GLUTENU (w składnikach):Tak
ZAWARTOŚĆ CUKRU:Bez dodatku cukru
ZAWARTOŚĆ KONSERWANTÓW:Bez konserwantów
KRAJ PRODUCENTA:Polska
NATURAL EXPERT:Taki
WEGAŃSKI:Tak
WEGETARIAŃSKI:Tak
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem