Kategorie

KIEŁKI DLA KAŻDEGO

Wiele osób mówi o nich po prostu zielenina, ale mało z nich zdaje sobie sprawę ile mają w sobie wartości i dobroczynnych dla organizmu funkcji. Chcielibyśmy przedstawić kilka z nich i pokazać, że warto stosować je w codziennej diecie. 

Kiełki to nic innego jak witaminowy zastrzyk dla zdrowia, która jest określana jako "żywa żywność" (wszystko dlatego, że powstają poprzez wyrastanie z nasionek - co można obserwować). Główną zaletą kiełków jest wysoka zawartość białka, nieco innego niż w tłuszczach zwierzęcych. Mianowicie nie spowalnia metabolizmu, a wręcz przeciwnie - wpływa na jego przyspieszenie. Mają również wysoką zawartość witamin, takich jak A, C, E czy B i właśnie dlatego tak szybko wyrastają. Witaminy te przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia organizmu człowieka, ale również do swobodnego i szybkiego wydobywania się zielonych pędów z nasionek. Dodatkowo dzięki kiełkowaniu wszystkie minerały są łatwiej przyswajane przez organizm. 

Osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy powinny jak najczęściej sięgać po kiełki. Dlaczego? Kiełki są produktem lekkostrawnym i mają wyjątkowo niską kaloryczność. Wysoki zasób magnezu, wapnia i żelaza sprzyja dostarczaniu energii, co wpływa również na naszą kondycję. Dlatego właśnie połączenie kiełków w diecie ze sportem jest jak najbardziej odpowiednim dopasowaniem dla osób zmagających się z nadmiarem masy ciała. 

Zazwyczaj kojarzymy kiełki z okresem Wielkanocnym, kiedy na stole gości rzeżucha. Teraz niemal z wszystkiego można stworzyć zdrowe kiełki, np. brokuł, rzodkiewka, lucerna, słonecznik, fasola mung, soczewica, ciecierzyca i wiele, wiele innych. Ważne jest, aby skupić się na tym, co najbardziej nam smakuje, bo każde z nich mają inny smak. Jedne są bardziej wyraziste, drugie mniej. W jednych można wyczuć słodycz, w innych wytrawny smak. 

Do czego dodawać kiełki? Niemal do wszystkiego. Do kanapek, do sałatek, do past, do zup a nawet do pieczeni. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą:
- BROKUŁ https://gryczanka.pl/brokul-nasiona-do-kielkowania-20g-vita-natura-p26900

- LUCERNA https://gryczanka.pl/lucerna-nasiona-do-kielkowania-40g-vita-natura-p26902

- RZEŻUCHA https://gryczanka.pl/rzezucha-nasiona-do-kielkowania-60g-vita-natura-p26901
 Kontakt ze sklepem